Niania czy żłobek? Jak wybrać odpowiednią opiekę.

O tym co się dzieje kiedy mama wraca do pracy można opowiadać godzinami. Wybór dobrej opieki nie jest łatwy, a w głowie rodziców pojawia się bardzo dużo obaw i wątpliwości.

 • Wątpliwość nr 1: czy to nie za wcześnie? I tutaj nie ważne czy dziecko ma 3 miesiące, czy 15, czy 24, problem leży w psychice dziecka i tego, czy jest gotowe na pozostanie pod opieką obcej osoby.
 • Wątpliwość nr 2: kto się będzie opiekował naszym dzieckiem? tutaj bardzo dużą rolę odgrywa zaufanie – jeżeli nie jesteśmyi pewni czy osoba/instytucja, której powierzamy nasz skarb jest odpowiednia – trudno skupić się na pracy.
 • Wątpliwość nr 3: czy my jesteśmy gotowe aby wrócić do pracy? Mało z mam potrafi się do tego przyznać, ale ważne, żeby zadać sobie pytanie – czy ja na pewno tego chcę! Podobno kiedy dzieci idą pierwszy raz do przedszkola większy stres towarzyszy ich mamom, które zwyczajnie boją się całodniowej rozłąki ze swoim dzieckiem. Lepiej więc zastanowić się kilka razy niż później żałować, że ominęły nas pierwsze ważne momenty z życia naszych dzieciaczków.
 • Wątpliwość nr 4: czy będziemy sobie potrafili poradzić z sytacjami kryzysowymi? Jak się zachowamy kiedy okaże się, że opiekun nie spełnia w 100% naszych oczekiwań? Co zrobić, kiedy dziecko nie radzi sobie z brakiem naszej obecności -czy kontynuować podjętą decyzję czy ją zmieniać?
 • Na koniec ważna sprawa!
  Niania opiekuje się naszym dzieckiem a to my – rodzice – wychowujemy je! Różnica jest zasadnicza- pamiętajmy o tym.

  A o tym jak ten proces wyglądał u nas- obejrzyjcie w filmiku!

  Miłego oglądania! 🙂

Reklamy

2 komentarze do “Niania czy żłobek? Jak wybrać odpowiednią opiekę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s